Bu yazıda, WordPress.com alt yapısı altında yayım yapan ücretsiz bloglar için iletişim formunun nasıl oluşturulduğunu resimli olarak, adım adım inceleyoruz.

iletisim formu sayfasi

İletişim form sayfası

İlk önce, WordPress yönetici panelinizdeki sol menüden, iletişim formunu oluşturacağınız ve formun gösterileceği sayfayı oluşturun.

iletisim form butonu

İletişim form butonu

Yazı editörünün üst kısmındaki küçük form oluşturma butonuna tıklayın.

iletisim-formu-duzenleme

İletişim formu düzenleme

Butona tıkladıktan sonra çıkan pencereden formu düzenleyin. Burada, form satırlarının yerlerini değiştirebilir, “Edit” butonu ile varsayılan olarak ingilizce olan satır bilgilerini Türkçe olarak yazabilir veya yeni satırlar ekleyebilirsiniz.

iletisim formu eposta

İletişim formu e-posta

Formu istediğiniz gibi düzenledikten sonra geriye eposta adresinizi girmek kaldı. Form oluşturma penceresinin üst kısmından “Email notifications” adındaki sekmeye tıklayın ve “Enter your email adress” yazan bölüme kendi eposta adresinizi girin. Alttaki mavi butona tıklayarak kaydedin ve bir önceki form düzenleme sekmesine geri dönün.

iletisim formu olusturma

İletişim formu oluşturma

Artık iletişim formunuz hazır. Alttaki mavi butona tıklayıp kaydedin. Form için gerekli kodlar yazı editörüne eklenecektir. Sayfayı yayımlayıp (sağdaki yayımla butonuna tıklayın) sitenizden kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: http://hakanertr.wordpress.com/2012/07/11/wordpress-com-iletisim-formu-olusturma/

Reklamlar