WordPress.com uzantılı sitelere her ne kadar eklenti ekleyemiyorsakta wordpress bize sürekli alternatif sunmaya devam ediyor. Bu gün sitemize slayt eklemenin 2 farklı yolunu göstereceğim.

Resim Slaytı

Sitemize resim slaytı eklemek için üstte bulunan medya ekle butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede soldaki galeri oluştur a tıklıyoruz. Dosyaları yükleye tıklayıp slaydımıza eklemek istediğimiz resimleri yüklüyoruz. Sağ Yeni Bir Galeri Oluştur a tıklayıp galerimizi oluşturuyoruz. Son olarak sağdan slideshow seçeneğini seçtiğimiz zaman aşşağıdaki gibi slaydımız hazır oluyor.

Örnek Slayt

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Resimli anlatım:

slayt eklemeslat2slat3slayt4

Power Point Sunusu Yükleme

WordPressin yeni sunduğu bir hizmet. Bu yöntemler power point sunularınızı wordpress.com bloglarınızda yayınlayabileceksiniz.

İlk önce http://www.slideshare.net/ adresine girip üye oluyoruz. İsterseniz linkedin ve facebook hesaplarınız ilede üye olabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan upload butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada yine iki tane upload seçeneği çıkıyor. upload ile tek dosya upload+ ile çoklu dosya yükleyebilirsiniz. Uploada tıklıyorum ve slaytımı seçiyorum. Slaydımız yüklendikten sonra alttaki Save & Continue yi seçiyoruz ve işlemimiz bitti. Bize verilen embled kodunu ister sidebara ister yazılarımıza ekleyebiliyoruz.

Örnek Slayt:

Bugün wordress bloglarımıza eklentisiz slayt eklemeyi öğrendik. Umarım yararlı olmuştur.