sosyal ağlarda otomatik paylaşmaYeni yazdığımız yazıları sosyal ağlarda paylaşmak tartışmasız çok önemli. Bu sayede takipçilerimiz yeni yazılarımızdan haberdar oluyor ve backlink kazanıyoruz. Ama yazılarınızı tek tek paylaşmak zaman alır ve canınızı sıkabilir. Bu yüzden bu yazımda wordpress.com yazarları için yeni yazılarımızı otomatik olarak sosyal ağlarda paylaşmayı anlatmak istedim.

wordpress.com yazarları çok basit işlemlerle yeni yazılarını facebook, google+, twitter, linkedin, tumblr ve path ağlarında otomatik paylaşabilir. Lafı uzatmadan hemen nasıl yapacağınızı anlatayım.

Otomatik Paylaşım ayarlarını yapmak için Ayarlar>Paylaşma kısmına giriyoruz. Girdiğimiz zaman aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu sayfada hangi sosyal ağda palaşmak istiyorsak karşısındaki bağlantı ekle yazısına tıklıyoruz ve çok kolay bir şekilde özelliğimizi açıyoruz. Bu özelliği açtıktan sonra yeni yazılarınız seçtiğiniz sosyal ağlarda, kullandığınız resimle birlikte yayınlanıyor.

sosyal ağlarda paylaşım

Gördüğünüz gibi Sosyal Ağlarda Otomatik Paylaşma çok kolay. Eğer normal domainde wordpress kullanıyorsanız ordada oto paylaşma çok kolay. Onuda bir sonraki yazımda anlatacağım.