video seoBu yazımda video seo nedir, nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağım. Özellikle E-ticaret seo yapacakların çok işine yarayacağını düşünüyorum, okumanızı tavsiye ederim.

VİDEO SEO NASIL YAPILIR?

Video Seo yapmak istiyorsanız sektörünüz ile alakalı videolar hazırlayıp video paylaşma sitelerinde paylaşarak hem ücretsiz reklamınızı yaparsınız hemde bu sitelerden backlink alabilirsiniz. Youtube, Vimeo gibi video paylaşma siteleri oldukça popüler olduğu için birçok kişiye ulaşma imkanı bulursunuz. Ayrıca bu videolar Google arama sonuçlarında kısa sürede yükselebilir.

Videolarınızı paylaşırken seçilen etkileyici bir başlık ve açıklama izlenme sayını mutlaka arttıracaktır. İnsanlar başlığı okuduğu zaman aradıklarının bu videoda olduğunu bilmeli. Açıklama kısmına sitenizin ilgili içeriğini link verirseniz backlink kazanmış olursunuz. Kaliteli video sitelerinden backlink almak link inşanıza oldukça fayda sağlayacaktır. Videoda aynı zamanda kaliteli ve ilgi çekici olmalı. Etkili bir başlangıç yaparsanız videolarınız sonuna kadar izlenir ve sitenize dönüş oranı artar. Videoların başına ve sonuna sitenizin adresini yazmayı unutmayın. Videonun tamamında bir köşede logonuzu bulundurarak da video hırsızlarına karşı önlem alabilirsiniz.

VİDEO YAKALAMA PROGRAMLARI

En kaliteli video yakalama programlarından biri Camtasia Studiodur. Yüksek çözünürlükte videolar hazırlayabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Yalnız Camtasia Studio ücretli bir program olduğu için başka programlar kullanmayı tercih edebilirsiniz. Camtasiaya alternatif olarak Camstudio yada Debut Video Capture kullanılabilir. Bu iki programında çok basit bir arayüzü var. Çok rahat bir şekilde videolar çekip paylaşabilirsiniz. Aşağıda debut video capture ile hazırladığım videolar var.