woocommerceWooCommerce woothemes tarafından geliştirilen bir e-ticaret eklentisidir. Daha öncede başka e-ticaret eklentileri denemiştim ama bu gerçekten çok profesyonel bir eklenti. Arkasında WooThemes gibi güçlü bir şirket var ve sürekli geliştiriliyor. WordPresse bu eklentiyi kurarak profesyonel e-ticaretsitelerine rakip olabilecek siteler yapabilirsiniz. Özellikle küçük işletmeler veya bir kaç ürün satacak kişiler e-ticaret sistemleri yerine bu eklentiyi kullanabilirler. Türkçeleştirilmiş basit arayüzü ile hiç zorlanmadan sizde e-ticarete saatler içinde başlayabilirsiniz.

WooCommerce WordPress ile %100 uyumlu çalışır. WordPressin eşsiz seo özelliklerini kullanır. Böylece rakiplerinizden bir adım öne geçersiniz.

Müşteri dostu bir eklentidir. Sanal Pos, Paypal, banka havalesi ve Payu ödeme sistemlerini destekler. Müşterilerinizin tek sayfada en zahmetsiz bir şekilde ödeme yapmasına imkan sağlar. En çok oy alan ürünler, fiyat süzgeci, seçim daraltma, son görüntülenen ürünler gibi bir çok bileşen WooCommerce ile birlikte gelir.

WOOCOMMERCE NASIL KURULUR?

Woocommerce kurulumu tıpkı diğer wordpress eklentilerinde olduğu gibi yapılır. Eklentiler>Yeni Ekle kısmına girip “WooCommerce – excelling eCommerce” sorgusunu aratıp eklentiyi kurabilirsiniz. Yada bu adresten indirip kurulum yapabilirsiniz. http://wordpress.org/plugins/woocommerce

Ayrıntılı kurulum rehberi: WooCommerce Nasıl Kurulur?

WOOCOMMERCE İLE YAPILMIŞ SİTELER

WooCommerce hakkında fikrinizin oluşması için aşağıdaki siteleri inceleyebilirsiniz:

Woocommerce eklentileri, temaları ve diğer birçok konuda bilgi almak için WooCommerce kategorimi takip edebilirsiniz. Bende bu eklentiyi kullanıyorum. Elimden geldiğinde bu eklenti hakkında bilgi paylaşımı yapacağım.

Birde tanıtım videosu var:

Önceki yazımda Video Seo Nasıl Yapılır? konusunu işlemiştim. Ayrıntılı bilgi almak için okuyabilirsiniz.