pdf backlinkDaha önceki yazımda backlink kaynakları hakkında bilgiler vermiştim. Backlink alırken nelere dikkat etmeliyiz, hangi sitelerden backlink almalıyız, ne sıklıkla alınır vb sorulara yanıtlamaya çalışmıştım. Bu yazımda ise farklı bir backlink kaynağından sizleri haberdar etmek istedim.

Bahsettiğim kaynağın adı pdf backlinkler. Sitenize pdf backlink alarak farklı kaynaklardan link elde etmiş olur, backlink çeşitliliği sağlamış olursunuz. Doğal yollarla elde edebileceğiniz bu backlinkler sayesinde Google’de yükselmeniz daha kolay olacaktır. Aşağıda adresini verdiğim listede pagerank değeri 3 ila 9 arasında değişen 23 tane kaliteli pdf dosya paylaşımı yapabileceğiniz site var.

Pdf backlink alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var tabi. Diğer backlink kaynaklarında link alırken yapmanız gerektiği gibi bu sitelerden de link alırken acele etmemelisiniz. Bir anda alacağınız onlarca backlink sitenize yarardan çok zarar verecektir. SEO yaparken her zaman doğal görünmelisiniz!

Pdf dosyalarınızı sırf link almak için oluşturmayın. Takipçilerinize yada müşterilerinize fayda sağlayacak dökümanlar oluşturursanız daha iyi olacaktır. Ayrıca bir tek pdf dosyayıda alıp bütün pdf sitelerinde paylaşmanız Google’nin gözünden kaçmayacaktır. Pdf listesini indirmek için tıklayın.

Bir sonraki yazımda da 100 adet Türkçe forum adresini paylaşacağım. Bu forumlar da sitenizi istediğiniz gibi tanıtabilirsiniz.

Sizinde bildiğiniz pdf backlink alınabilecek siteler varsa bizimle paylaşabilirsiniz.