Büyük markalar geliştirdikleri mobil uygulamalar ile müşterilerine daha iyi hizmet veriyor ve daha çok kişiye ulaşabiliyorlar. Kaliteli bir mobil uygulama ile sizde farkınızı ortaya koyabilirsiniz fakat bunun için ileri düzey kod bilgisine yada bolca paraya ihtiyacınız olacaktır 🙂

Eğer programlama bilmiyorsanız ve uygulama yaptıracak paranız yoksa ücretsiz uygulama yapılabilen sitelerden yararlanabilirsiniz. Biraz araştırırsanız işinizi görecek onlarca site bulabilirsiniz. Bu siteler genelde sürükle bırak mantığıyla çalışır. Kullanabileceğiniz hazır araçlar mevcuttur. Benim tanıtacağım site ise tamamen yerli bir site: MobiRoller

MobiRoller in kolay bir yönetim paneli var. Uygulamanızı istediğiniz gibi özelleştirme olanağı veriyor. Kendi görsellerinizi kullanarak işinize uygun bir android yada ios uygulaması tasarlayabilirsiniz. Aşağıda bir kaç farklı uygulama örneği var.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

MobiRoller ile Android uygulama yapmak ücretsizdir ama bu sürümlerde Google reklamları gösteriliyor. Eğer reklam göstermek istemiyorsanız yada gösterilen reklamlardan kendiniz para kazanmak istiyorsanız premium üyelik almalısınız. Aynı zamanda uygulamanızın ios sürümü içinde premium üyelik gerekli.

Uygulamanıza Ekleyebileceğiniz Bileşenler

Uygulamanıza eklemek için birçok bileşen var. Aşağıda en çok kullanılacağını düşündüm bazı bileşenleri yazdım. Bu bileşenlerin aynı sıra geliştirilmekte olan birçok bileşen var. Yeni gelecek olan e-ticaret bileşenleri ile uygulama içerisinden ürün ve hizmet satışı yapılabilecek.

Standart İçerik: Bir resim ve kısa bir açıklamadan oluşan ekranlar oluşturabilirsiniz. Bilgi vermek ve tanıtım yapmak için idealdir.

Web Sitesi: Web sitenizi uygulama içinden gösterebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar uygulamanın içinden web sitenizi gezebilir

Form: Anket, geri bildirim, sipariş, e-bülten, v.b formlar oluşturabilir ve kullanıcılarınızdan kolayca bilgi toplayabilirsiniz.

Haber ve Duyuru (RSS): Sitenizdeki, blogunuzdaki veya herhangi bir haber kaynağındaki yazıları uygulamanızda göstererek kullanıcılarınıza en güncel bilgileri anında verebilirsiniz.

İletişim: Adres, telefon, faks, web sayfası, v.b iletişim bilgilerinizi tek ekranda kullanıcılara gösterebilirsiniz.

Hemen Ara: Mobil uygulama üstünden tek bir dokunuşla aranmanızı sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular: Sıkça sorulan sorular ekranı oluşturabilir ve kullanıcılarınızın merak edeceği konularda içerikler koyabilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi: Şirketinize, ürününüze, etkinliğinize veya herhangi bir konuya ait fotoğraflarınızı kolayca paylaşabilir ve galeriler oluşturabilirsiniz.

GittiGidiyor: GittiGidiyor satıcı hesabınızı uygulamanıza bağlayabilirsiniz.

N11: N11 satıcı hesabınızı uygulamanıza bağlayabilirsiniz.

İzlesene: İzlesene hesabınızı uygulamanıza bağlayabilirsiniz.