WordPress menünüze ikonlar ekleyerek daha şık bir hale getirmek istiyorsanız aşağıda anlatacağım eklenti tam size göre. Daha önce yazdığım WordPress temel menü ayarları adlı yazı oldukça ilgi çekmişti. İsterseniz sizde ilk öncelikle o yazıyı okuyabilirsiniz.

İkon eklemek için farklı eklentiler var. Benim kullandığım eklenti Max Mega Menu. Eklentinin kurulumunu tıpkı diğer eklentiler gibi yapıyorsunuz. Eklenti başarı bir şekilde kurulduysa sol menüye Mega Menu butonu eklenecektir. Artık Görünüm>Menüler e girip istediğim menü ögesine ikon ekleyebilirsiniz.

wordpress menü ikonları

Herhangi bir menü ögesinin üzerine gelince Mega Menü yazısı çıkacaktır. Tıklayıp Menu İcon kısmına gelince burdan istediğimiz ikonu seçebiliyoruz. Eklentinin ücretsiz sürümünde 200 kadar ikon seçeneği mevcut. Eğer daha fazla ikon kullanmak isterseniz veya kendi oluşturduğunuz bir ikonu kullanmak istiyorsanız eklentinin ücretli sürümünü almalısınız. İkonunuzu seçip menüyü kayıt ettikten sonra menünüze bakabilirsiniz. Aşağıdaki bu eklenti ile yaptığım bir menüyü görüyorsunuz. (Tam ekran görmek için resme tıklayın.)

max mega menü

Reklamlar