Merhaba arkadaşlar. Yeni yıla girerken temasını değiştirmek yada yeni site açmak isteyenler için en beğendiğim wordpress.com temalarını derledim. Aşağıdaki temalar WordPress’in en iyi (bana göre) ücretli ve ücretsiz temalarıdır.

Canape

canape

Canepe harika bir restoran teması. Sade ve oldukça şık bir tema. Temayı aktifleştirince menü ve fiyatlarını girebileceğiniz özel bir yazı türü açılıyor. Böylece yemek isimleri ve fiyatlarının bulunduğu bir menü oluşturabiliyorsunuz. Tema aynı zamanda ücretsiz olarak sunuluyor.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Pique

pique

Yine en beğendim WordPress temalarından. Ücretsiz sunulan cafe teması. Ana sayfada hakkınızda bir şeyler yazabildiğiniz, kahveler hakkında bilgiler verebildiğiniz, yeni blog yazılarının yer aldığı, müşteri görüşlerinin ve iletişim bilgilerinin bulunduğu ayrı ayrı alanlar bulunuyor. Cafe sahipleri bu tema ile harika bir site oluşturabilir. Tema ücretsiz olarak sunuluyor.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Goodz Magazine

goodz magazine

Moda blogcularının kullanabileceği bir magazin teması. Üst kısımda öne çıkan yazılarınızın sergileneceği slider yer alıyor. Ayrıca sosyal medya paylaşım butonlarının içeriğin sol tarafından olması hoşuma giden başka bir detay. Temanın fiyatı 59 dolar.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

DailyMag

dailymag

Teknoloji blogu yada haber siteleri için ideal bir tema. İki sütünlu ve üst kısımda öne çıkan haberlerin bulunduğu bir kısım yer alıyor. Bu temanın fiyatı ise 125 dolar.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Dyad

dyad

Yemek sitesi gibi görselliğin ön planda olduğu siteler için çok iyi bir tema. Üst kısımda büyük bir slider bulunuyor. Son yazılarınızda bu sliderin altına öne çıkarılmış görseli ile birlikte yer alıyor. İçerik sayfaları da resim sol sıkımda içerik ise sağ kısımda yer alacak şekilde tasarlanmış. Temayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Cols

cols

Oldukça sıradışı bir tema. Blog yazıları iki sütun şeklinde yer alıyor. Niçin kullanacağınız hayal gücünüze kalmış. Doğrusu niçin kullanılır ben çözemedim 😀

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Boardwalk

boardwalk

Yine sıra dışı bir WordPress teması. Bu temanın ana sayfası içeriklerin öne çıkarılmış görsellerinin yer aldığı bir sliderdan oluşuyor. İçerikleri farenin tekerleğini döndürerek sağ sola kaydırabiliyorsunuz. Nasıl olduğunu görmek için iyisi mi demosuna bir bakın 🙂 Bu tema fotoğrafçılar için iyi bir seçim olabilir. Aynı zamanda ücretsiz olduğunu belirteyim.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Gateway

gateway

Benimde şuan kullandığım blog teması. Sade ve şık bir tema. Bu temayı kullanırsanız yazı fontunu değiştirmenizi öneririm. Çünkü varsayılan fontu pek okunaklı değil. Temayı ücretsiz olarak blogunuzda kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Publication

publication

Gezi blogu açmak isteyenlerin kullanabileceği bir tema. Üstte öne çıkan bir görsel sağda iki sütün ve sol kısımda içerikleriniz yer alacak şekilde tasarlanmış. İçerik sayfalarıda şık tasarlanmış. Görsellerin ön olanda olduğu iyi bir tema. Ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Romero

romero

Teknoloji ve oyun haberleri sitesi için mükemmel bir tema. Tasarımı oldukça hoşuma gitti bu temanın. Oyun sitesi kuracaklar mutlaka göz atsın derim. Tema fiyatı ise 79 dolar.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Antenta

antenna

Sade ve şık kişisel blog teması arıyorsanız kullanabileceğiniz güzel bir tema. Üst kısımda küçük bir slider yer alıyor. Alt kısmında da son yazılarınız yer alıyor. Bu temada çok hoşuma gitti. Temayı almak isterseniz fiyatı 75 dolar.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Beacon

beacon-screenshot

Görür görmez kullanmak istediğim bir tema. Bu temayı gerçekten çok beğendim. Temanın üst kısmındaki çubukta yapışkan yazılarınız yer alıyor. Hemen altında ise son yazılar ve en çok yorumlanan yazılar iki tab altında. Bu kısımdan sonra ise belirlediğiniz kategorilerin içerikleri sergileniyor. Bu tema ücretsiz olsa kesinlikle kullanırdım. Satın almak isterseniz 79 doları gözden çıkarmalısınız.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Camera

camera

Yine fotoğrafçılar için tasarlanmış iyi bir tema. Fiyatı 49 dolar.

Ayrıntılı Bilgi & Demo

Magazine

magazine

Profesyonel haber teması. Son haberlerin bulunduğu bant kısmı, slider, kategori kategori listelenmiş haberler vs. Bu temayı kullanmak isterseniz 59 dolar ödemelisiniz.

Ayrıntılı Bilgi & Demo


 

Benim en beğendiğim ücretli ve ücretsiz WordPress temaları bunlar. Sizde en beğendiğiniz temaları yorum kısmına atabilirsiniz.

Reklamlar