Sosyal medya paylaşımları blog tanıtımı yapmanın en iyi yollarından biridir. İçeriklerimizi Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile birçok kişiye ulaştırabiliyoruz. Fakat kendi başımıza bir yere kadar varabiliriz. Bundan sonrası ise takipçilerimize kalmış. Eğer kaliteli bir içerik oluşturursak takipçilerimiz de kendi hesaplarından bu içeriği duyurabilir. Böylece geniş kitlelere ulaşabiliriz.

Bugün paylaşacağım eklenti ile içeriklerin daha fazla Tweet almasını sağlayabilirsiniz. Eklentinin ilk kez Sibel Hoş tarafından kullanıldığını gördüm. Eklentinin adı Better Click To Tweet.

Eklenti aşağıda gördüğünüz gibi yazıları tek tık ile paylaşılabilir hale getiriyor.

better click to tweet

Maddeler halinde sunduğunuz içerikleri bu şekilde hazırlarsanız takipçileriniz ilgilerini çeken maddeleri bir tık ile paylaşabilirler. Böylece içerikleriniz Twitter’da daha fazla paylaşılacaktır. Gelelim eklenti kullanımına:

Eklentiyi bu adresten indirebilirsiniz. Eklenti kurulumunu her zamanki gibi yapıyoruz. Kurulumu sorunsuz bir şekilde yaptıysanız editöre aşağıdaki gibi Tweet butonu gelecektir. Daha sonra butona tıklayarak maddeleri yazıyorsunuz.

click tweet

Daha fazla eklenti için WordPress kategorisini takipte kalın.

Reklamlar