WordPress kullanmanın en güzel taraflarından biride eklentiler tabiki. Bugün anlatacağım eklenti ilgili kelimeleri bulup otomatik olarak konuya link veriyor. Etiketleri linkleyen birçok eklenti var. Fakat bu eklenti içeriklerinize bağlantı veriyor. Etiket linklemekten daha faydalı olacaktır.

Eklentimizin adı SEO Auto Links & Related Posts. Her zamanki gibi eklentimizi kuruyoruz. Kurulum başarılı olduysa panelinizde sol alta SEO ALRP menüsü gelir. Eklentinin bütün özelliklerinden faydalanmak için satın almanız gerekiyor. Satın almayıp sadece üye olarak oto link, benzer yazılar, ve bunları da okumak isterseniz gibi özelliklerini kullanabilirsiniz.

Auto Links kısmına girin ve Enable seçeneğini işaretleyin. Artık konularınız kelimelere linklenmiş olacaktır.

Eklentinin ücretsiz sürümü WordPress kelimelerini wordpress.org, Seo Plugin kelimelerini ise kendi sitesine linkliyor. Bunları kaldırmak için eklentiyi satın almalısınız.

Eklentinin benzer yazılar görünümü de aşağıdaki gibi. Jetpack’in benzer yazıları daha iyi bana göre.

Slide Out kısmında ise Bunları Okumak İsteyebilirsiniz özelliğini açabilirsiniz. Yazı sonuna gelince sağ alttan ilişkili konular çıkıyor.

General Setting kısmında ise linkli kelime üzerine fareyi getirince konu adını çıkartan özelliği aktifleştirebilirsiniz.

Eklenti site içi linkleme yapıp ziyaretçilerin ve arama motorlarının siteyi daha çok gezmesini sağlıyor. Seo için faydalı olacaktır. Ben sitem sık sık WordPress kelimesini kullandığım için kullanmıyorum.