WordPress yazıların sonuna otomatik olarak önceki ve sonraki yazı linkleri yerleştirir. Bu bağlantılar ziyaretçileri daha fazla içerik görüntülemeye teşvik eder. SEO açısından da faydalı bir uygulamadır. Fakat bir çok kişinin bu bağlantıları kaldırmak istediğini fark ettim. Bende önceki sonraki yazı bağlantıları nasıl kaldırılır anlatmak istedim.

Önceki Sonraki Yazı Bağlantıları Nasıl Kaldırılır?

!!! Aşağıdaki işlemleri uygulamadan önce mutlaka sitenizin yedeğini alın! Yanlış bir kod silmeniz halinde sitenizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu kodların temadan temaya farklılık gösterebileceğini unutmayın.

Önceki sonraki yazı linklerini kapatmak için WordPress panelinde Görünüm>Düzenleyici kısmına gelin. Sağ tarafta bir çok dosya isminin sıralandığını göreceksiniz. En aşağıya gelip Tekil Yazıya (single.php) tıklayın. Sayfanın kodları karşınıza çıkacaktır. Aşağıdaki kodları bulup silin ve dosyayı güncelleyin.

 the_post_navigation( array(
 'prev_text' => '<span class="screen-reader-text">' . __( 'Previous Post', 'twentyseventeen' ) . '</span><span aria-hidden="true" class="nav-subtitle">' . __( 'Previous', 'twentyseventeen' ) . '</span> <span class="nav-title"><span class="nav-title-icon-wrapper">' . twentyseventeen_get_svg( array( 'icon' => 'arrow-left' ) ) . '</span>%title</span>',
 'next_text' => '<span class="screen-reader-text">' . __( 'Next Post', 'twentyseventeen' ) . '</span><span aria-hidden="true" class="nav-subtitle">' . __( 'Next', 'twentyseventeen' ) . '</span> <span class="nav-title">%title<span class="nav-title-icon-wrapper">' . twentyseventeen_get_svg( array( 'icon' => 'arrow-right' ) ) . '</span></span>',
 ) );

Birde ekran fotoğrafını göstereyim:

Bu işlemin ardından yazıların sonunda bulunan önceki yazı sonraki yazı linkleri kalmış olacaktır.

Reklamlar