Bugün Sekeno’da yeni bir yazı konsepti başlatıyorum. Bildiğiniz gibi blogumu ihmal eden biriyim. Her ne kadar WordPress ile ilgili güzel bilgiler edinsemde bu bilgiler kısa kısa olduğu için ayrı bir post olarak yayımlayamıyorum. Bu tür bilgileri bundan sonra WordPress Günlükleri başlığıyla paylaşmaya karar verdim. Böylece blogumu daha sık güncellemiş olacağım ve öğrendiklerimi sizlerle de paylaşmış olacağım.

WordPress Günlüklerinin İçeriğinde Neler Olacak?

Ağırlıklı olarak WordPress hakkında bilgiler olacak. WordPress temaları, eklentileri ve çeşitli yararlı bilgiler. Bunların yanında tabii ki SEO gelişmeleri yer alacak. Bir de konu dışı bazı bilgiler paylaşacağım.

WordPress Günlükleri Ne Sıklıkla Yayımlanacak?

WordPress günlüklerinin belli bir yayımlanma periyotu olmayacak. İçeriğin yeterli uzunluğa ulaştığına kanaat getirince yayımlayacağım. Aylık en az 2 tane WordPress günlüğü yayımlama hedefi koyuyorum.

Bu günlüklere sizlerin de katkılarını bekliyorum. Sizde yorum kısmından bilgilerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Başlayalım o halde:

Günün Eklentisi

Facebook sayfalarına uzun zaman önce mesaj alma özelliği gelmişti. Artık insanlar sayfada bulunan mesaj butonuna tıklayarak sayfa yönetici ile iletişime geçebiliyor. Facebook Messenger for WordPress eklentisi de WordPress sitenize Messenger butonu ekleyerek insanların WordPress sitenizdeyken Facebook sayfanıza mesaj gönderebilmesine imkan veriyor. Oldukça kullanışlı olan bu eklenti WooCommerce ile de uyumlu çalışıyor. İsterseniz ürünleriniz altına Messenger’dan mesaj gönder butonu ekleyebiliyor. 25 dolar fiyatı olan Facebook Messenger for WordPress eklentisi Mayıs ayı boyunca Envato üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Bu fırsatı kaçırmayın derim. Eklentiyi ücretsiz indirmek için Envato üyeliği açmanız yeterli. Eklentinin nasıl kullanıldığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Günün Teması

zerif lite

Zerif Lite kurumsal siteleriniz için kullanabileceğiniz mükemmel bir WordPress teması. WordPress’in en popüler ücretsiz temalarından biri olan Zerif Lite seo ve WooCommerce uyumlu bir tema. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Hiç yorulmadan kurumsal bir web sitesi yapmanıza olanak sağlıyor. Zerif Lite temasının 5 farklı alt teması bulunuyor. Temayı kurduktan sonra WordPress panelinizden diğer görünümlerede ücretsiz ulaşabiliyorsunuz.

Günün Tüyosu

WordPress’e eklediğiniz YouTube videoları mobilde mobil uyumlu çıkmıyor mu? Bir kaç satır kod ekleyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Sizi şöyle alayım: YouTube Videolarını WordPress’e Mobil Uyumlu Ekleme

Okumalık

Hızlı Adam bu hafta blog yazarak ayda ne kadar para kazanılabileceğine dair bir yazı hazırlamış. Belkide ilk defa bir blogger bu kadar net rakamlar ile konuya açıklık getiriyor. Sizde blog yazarak para kazanmak isteyenlerdenseniz okumalısınız:

Konu Dışı

YouTube yeni materyal tasarımını test ediyor. Sizde yeni Youtube arayüzünü denemek isterseniz youtube.com/new adresini kullanın. Yeni tasarımda sadelik ön plana çıkıyor. Ben yeni tasarımı pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Bu günlük bu kadar. Seninde eklemek istediğin bir şey varsa hemen bir yorum at lütfen. Ayrıca WordPress günlüklerinde olmasını istediğiniz konuları yorum kısmından veya iletişim sayfasından bana bildirebilirsiniz.

Reklamlar